wtorek, 14 grudnia 2010

Skaner antywirusowy online - przeskanuj komputer w internecie ! Antywirus online, skaner online, mks online !

Skaner antywirusowy online - przeskanuj komputer w internecie !

 Nie posiadasz zainstalowanego antywirusa, skorzystaj z darmowego narzędzia online, które przeskanuje twój komputer w poszukiwaniu wirusów. Zobacz najpopularniejsze skanery antywirusowe online - skanuj komputer online za darmo !
Skaner antywirusowy online jest bardzo poręczny, nie musisz go instalować na dysku -ponadto nie posiadasz dwóch antywirusów co jest nie wskazane, ze względu na to że mogą "się gryźć". Dlatego nigdy nie instaluj więcej niż jednego antywirusa ! 

Po pierwsze - ale tylko dla użytkowników przeglądarki Internet Explorer - http://www.mks.com.pl/skaner/ skaner MKS.  
Kolejnym antywirusem jest skaner firmy Panda http://www.pandasecurity.com/activescan/index/ - wystarczy kliknąć zielony przycisk Scan NOW i zainstalować plugin activescan ! 

Jeżeli chcemy przeskanować konkretny plik to warto skorzystać ze strony : http://www.kaspersky.pl/services.html?s=online_vir_chk - nie musimy tutaj niczego instalować, w tym przypadku plik jest wysyłany na serwer i sprawdzany pod kątem bezpieczeństwa : 


Szybki tzw. quick scan wykonamy na stronie BitDefender'a http://quickscan.bitdefender.com/ 
Trzeba jednak zainstalować dodatek do przeglądarki Firefox - dlatego na pasku na samej górze gdy klikniemy scan - wyskoczy okienko i wybieramy zezwól i instalujemy dodatek ! 

F Secure Scanner to kolejna strona do sprawdzania naszego systemu pod kątem wirusów : http://www.f-secure.com/en_EMEA/security/security-lab/tools-and-services/online-scanner/

Do wysyłania plików i ich szybkiego skanowania posłuży strona : http://www.virustotal.com/pl/ 
Strona jest całkowicie po polsku - wystarczy wybrać plik i wysłać go na serwer a po chwili dostaniemy raport o jego stanie. Oczywiście im większy jest plik tym więcej czasu się będzie wysyłał. Dlatego warto z tego rozwiązania korzystać w przypadku plików do kilku MB.  Co ważne dzięki tej stronie plik zostanie przeskanowany przez większość popularnych skanerów !! A oto skan z pliku ważącego ponad 3mb : 


3 komentarze:

 1. Jeżeli chcesz skutecznie "odgruzować" swój komputer zobacz ta ofertę:
  http://www.lge.com.pl/

  i
  http://www.centrumnaprawlaptopow.pl/

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak tam nie ufam skanerom online, z praktyki zauważyłem że gorzej wyłapują różny syf na kompie. Jak kogoś nie stać na dobrego antywira, to od skanerów są nawet lepsze darmowe antywirusy. Polecam sobie coś wybrać z tego zestawienia: http://www.instalki.pl/demonstracje/bezpieczenstwo/13910-darmowe-programy-antywirusowe.html

  OdpowiedzUsuń